ProTrainUp License - Free for educational and non-commercial use.

Other exercises created by this user
Exercise - Gra 4×4+N+BR (Otwarcie gry)
Add to favorites
  • Pole gry 40×20 m (może być mniejsze, w zależności od grupy, dla zaawansowanej U11 było w sam raz).
  • Linia środkowa dzieli boisko na dwa osobne pola.
  • Ustawienie zawodników jak na ilustracji pomocniczej.
  • Mamy 2×2 na jednej połowie, 2×2 na drugiej połowie i neutralnego poruszającego się po całym boisku.
  • Grę rozpoczyna bramkarz krótkim podaniem do zawodnika na swojej połowie.
  • Zadaniem atakujących jest wykorzystać przewagę liczebną, przegrać piłkę na drugą połowę do kolegów, którzy muszą zdobyć bramkę.
  • Zawodnik neutralny gra z drużyną, która jest przy piłce i może poruszać się po całym boisku.
  • Mamy więc sytuację 3×2 w ataku, a nawet 4×2 jeśli doliczymy bramkarza na “defensywnej” połowie.
  • Zadaniem broniących jest odbiór piłki i wtedy następuje zmiana ról, to oni atakują i gra toczy się w drugą stronę.
  • Po bramce lub wybiciu piłki za linię końcową grę zawsze wznawia bramkarz krótkim podaniem (nie ma rogów, ani wybić bramkarza na drugą połowę).
  • Przy autach to trener może wprowadzić kolejną piłkę lub zawodnicy wprowadzają piłkę nogą.
  • Trener zmienia neutralnego, bramkarzy, zawodników “ofensywnych” i “defensywnych” co kilka minut. Każdy gra na kilku pozycjach, ma różne zadania.